Posiadanie psa czy kota, wiąże się nie tylko z korzyściami. Pociąga za sobą również pewne konsekwencje. Wymusza na nas również troskliwą i rozsądną opiekę nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Jak o nie zadbać, by mieć pewność, że niczego im nie brakuje?

Dobra dieta to podstawa

Właścicielom psów i kotów wydaje się, że gdy częstują swoich pupili tym, co mają na własnym talerzu – pizzą, smażonym mięsem, czekoladą i tym podobnymi „pysznościami”– wyrażają w ten sposób swoją miłość wobec nich. Nic bardziej mylnego. Produkty, jakie spożywamy są pełne przypraw i dodatków, które obciążają żołądek psa. Mogą go podrażnić i wywołać nieprzyjemne dolegliwości. Ponadto niektóre z produktów, jak na przykład czekolada, mogą uszkodzić nerki zwierzaka (!).

Właścicielu! Nie jesteś sam!

U niektórych właścicieli dobór właściwej diety dla ich zwierzaka może powodować pewne problemy. Warto skorzystać tu z fachowej pomocy, sięgając na przykład po karmę Animonda. Firma specjalizuje się w produkcji karmy mokrej i suchej dla psów oraz kotów.

Co wyróżnia tę firmę na tle pozostałych? Otóż Animonda daje nam możliwość doboru karmy nie tylko do wieku czy stylu życia zwierzaka, ale również pod kątem konkretnej rasy. Po drugie, w jej składzie znajdziemy włókna roślinne, wspomagające i regulujące procesy trawienia. Animonda to także pokarm hipoalergiczny, odpowiedni dla psa i kota z alergią. Wielu właścicieli cieszą też duże kawałki mięsne oraz faktura suchej karmy. Sprzyja to dłuższemu przyswajaniu pokarmu, co zapobiega zbyt łapczywemu jedzeniu.

Warto też podkreślić, że karma Animonda uzupełniona jest o składniki, które wspierają układ immunologiczny zwierząt. W omawianym pożywieniu znajdują się też składniki zapewniające zdrową i błyszczącą sierść oraz dbające o właściwą kondycję skóry zwierzęcia. Takim składnikiem jest m.in. olej z krokosza.

Animonda wyróżnia się też unikalnymi połączeniami składników, wśród których znajdują się: indyk i ziemniak czy mięso kangurze (karma dla kota). Za każdym razem formuła karmy jest dokładnie przemyślana, by zapewnić pupilowi dostateczną porcję energii, nie obciążając przy tym jego układu pokarmowego.

karmę marki Animonda można znaleźć tutaj: http://zooart.com.pl/firm-pol-1331637790-Animonda.html