Zwiedzając stare zamki, muzea, czy nawet galerie sztuki możemy łatwo się zgubić oraz przeoczyć najbardziej interesujące i godne uwagi miejsca oraz obiekty. Przyjemność ze zwiedzania maleje tym bardziej, gdy nie do końca wiemy co oglądamy lub nie wiemy jak zinterpretować dane dzieło. Pomocne mogą okazać się audioprzewodniki, które oprowadzają każdego po wybranym obiekcie.

Dlaczego warto zdecydować się na audioprzewodnik

Powód, dla którego audioprzewodniki w ogóle powstały, to przekaz informacji. Każdy z nas chodził kiedyś po muzeum nie zdając sobie w ogóle sprawy z tego, co widzi. Często też błądzimy, napotykając się wciąż na te same obiekty. Audioprzewodnik sprawi, że nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem właściwej drogi. Warto także wybrać audioprzewodnik zwiedzając słynne oraz stare zamki. Dzięki nim zawsze będziemy w stanie zerknąć na mapę i określić swoje położenie. Muzea tematyczne, np. związane z danym miastem, tradycją, czy istotnym wydarzeniem pełne są cennych obiektów i związanych z nimi informacji. Te znów mogą nam zostać przekazane przez audioprzewdnik. Ponadto, zwiedzane często pochłania wiele nawet, czasem nawet cały dzień. Trudno jest więc wciąż kroczyć z daną grupą. Chcąc chwilę odpocząć i zająć się zwiedzaniem na własną rękę, warto zdecydować się na audioprzewodnik. Ten ciekawy i stosunkowo nowy sposób na zwiedzanie daje nam mnóstwo swobody. W każdym momencie możemy przeskoczyć do innych informacji, możemy wysłuchać innego nagrania lub spauzować oraz chwilkę odpocząć.

Miejsca warte zobaczenia

Muzea, zamki i inne obiekty, które warto zobaczyć są cenione już od wielu lat. Dlatego też organizacja tych miejsc jest na wysokim poziomie. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Zamkowe w Malborku. Jest to największy zamek ceglany na świecie, dlatego też korzystanie z przewodników wydaje się być tam konieczne. Po twierdzy tej oprowadzani są turyści nie tylko z Polski, ale z całego świata, dlatego też konieczne było zaopatrzenie się w audioprzewodniki dostępne w kilku językach. Obecnie jest ich siedem. Są także różne tryby. Możliwe jest wybranie programu dla osób dorosłych, dla dzieci, dużym zainteresowaniem cieszą się także audioprzewodniki z trybem fabularnym dla rodzin. Dużym plusem w audioprzewodnikach jest uwzględnienie osób niesłyszących. W takich sytuacjach, osoby te korzystać mogą ze specjalnego programu, dzięki któremu na ekranie pojawia się lektor migowy. Innym miejscem,w którym dostępne są audioprzewodniki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. To wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsce słynie z duże ilości turystów, których liczba na rok wynosi ponad milion. Tam również zjeżdżają osoby z całego świata, a więc audioprzewidniki także dostępne są w różnych językach. Ponadto, udostępniany sprzęt jest jakościowy i odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem, do czego sól mogłaby się znacznie przyczynić. Innym ciekawym miejscem, które można odwiedzić z całą rodziną jest Muzeum Warszawskiej Pragi. Audioprzewodniki tam dostępne opowiadają zwiedzającym narrację odtwarzająca praski mikroświat. Tekst powstał we współpracy z producentem audioprzewodników: Movitech.