Od lat 90. STIHL wyznacza kanony w rozwoju pilarek łańcuchowych. Nowoczesne podejścia technologiczne, funkcjonalna budowa oraz doskonała jakość uczyniły pilarki łańcuchowe STIHL przeważnie kupowaną firmą pilarek na świecie. Do każdego wykorzystania STIHL proponuje właściwą pilarkę: od kompaktowej pilarki do wykorzystań okazjonalnych aż po niezwykle zaawansowaną pilarkę do cięcia ciężkiego drzewa o mocy 6,4 kW / 8,7 KM.

Pilarka Stihl i jej warianty

Czy warto postawić na pilarkę Stihl?Na stronie firmy Stihl możemy zaznajomić się z podziałem ich artykułów. Charakteryzuje się więc pilarki spalinowe do prac przy domu, natomiast również owe profesjonalne oraz dedykowane do specjalistycznego ogrodnictwa oraz leśnictwa. Są to pilarki zasilane mieszanką oleju oraz benzyny. Mają znacznie większą moc aniżeli małe pilarki elektryczne, jednak są również zdecydowanie cięższe. Charakteryzuje się również pilarki elektryczne – wspierane prądem z sieci oraz pilarki akumulatorowe. Owe najbardziej nadają się do mniejszych prac dookoła domu (przycinane krzewów, przygotowanie drzewa na opał lub ognisko).

 

Pilarki do prac dookoła domu oraz ogrodu

Jest znacznie powodów świadczących za doborem pilarki tejże klasy, którą jest pilarka Stihl. Przemawiają za tymże, przede wszystkim, rozwinięte podejścia technologiczne oraz zaopatrzenie bezpieczeństwa zaczerpnięte z pilarek specjalnych. Pośród kompaktowych pilarek STIHL odnajdziemy wygodne, z szybkim napinaczem piły łańcuchowej, układem STIHL ErgoStart zapewniającym prosty rozruch bądź specjalnym hamulcem STIHL Quickstop Super. Niektóre typy pilarek spalinowych STIHL dostępne są w wyposażeniu przemysłowym z niskoprofilową piłą łańcuchową, zrobioną ze stopu twardego metalu.

Pilarka Stihl ma oszczędny napęd

Napęd STIHL, jaki został wykorzystany w pilarce, pozwoli na skuteczniejsze stosowanie paliwa i zmniejszenie utrat paliwa podczas procesu oczyszczania. Dzięki temu zabezpieczane jest zdrowie operatora oraz środowisko naturalne, wskutek do 20% niższego wykorzystanie paliwa i do 70 % niższa emisja spalin w zestawieniu do dwusuwowych modeli o tejże samej mocy technologii.
 

Pilarki łańcuchowe Stihl ogromnej mocy do ciężkich zadań

Prace leśne potrzebują wykorzystania dobrego sprzętu, więc takiego, jaki zagwarantuje ogromną moc. Poza tymże musi być właściwie wyważony i zapewniać zwrotność. Stihl zajmuje się produkcją specjalnych pilarek łańcuchowych. To właśnie one pomagają w wycince drzew, krzesaniu oraz przecinaniu kłód drzewa. Lekkie typy przeznaczone są do miękkiego materiału, natomiast cięższe, o mocy 6,4 kW, do konkretnego np. dębowego, wiązowego lub modrzewiowego.