Czym ciąć drewno? – łuparka do drewna czy siekiera?

Osoby, które cieszą się przestrzenią domów jednorodzinnych z pewnością wraz ze zbliżającą się jesienią, a później zimą muszą pamiętać o wykonaniu podstawowych domowych obowiązków. Jednym z nich jest zapewnienie ogrzewania całej rodzinie. O miejskim ogrzewaniu nie ma mowy, a zatem nie pozostaje nic innego jak samemu dołożyć do pieca. Jednak zanim rozpalimy ogień w kominku, należy mieć co do niego włożyć. Tańsze drewno często można kupić jedynie w dużych częściach i z tego względu warto zastanowić się nad doborem narzędzi do cięcia leśnego materiału. Jedni mówią siekiera, za to niektórzy nie wyobrażają sobie pocięcia drewna bez użycia takiego narzędzia jak łuparka do drewna. Co zatem lepsze?

Siekiera i jej zalety

Pomimo postępowi technicznemu, wiele osób nadal wybiera siekierę. Jest to zazwyczaj spowodowane z dwóch powodów. Pierwszym jest dość niska cena narzędzia, a po drugie można znaleźć je wszędzie. Poza tym to również dość wygodny sprzęt, ale niestety nie nadaje się do grubszych oraz większych bali drewna. Wybierają ją zazwyczaj tradycjonaliści, którzy przygotowywanie drewna na opał uważają za coś więcej niż przykry domowy obowiązek. łuparka do drewna

Minusy korzystania z siekiery

Jak już wspomnieliśmy siekiera jest wygodna, ale niestety nie na dłuższą metę. Rąbanie drewna tego typu narzędziem jest czasochłonne, a co więcej bardzo wymagające. Ponadto ostra końcówka wymaga od nas stałej koncentracji oraz zachowywanie bezpieczeństwa wokół nas. Czy rozłupywarka to jednak lepsza propozycja, która umożliwi nam łatwe pozyskanie pociętego drewna?

Łuparka

To urządzenia, które z powodzeniem coraz częściej zastępują tradycyjne siekiery. Łuparka do drewna to sprzęt, który z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić na zdrowiu, jak i na czasie. Jak zatem działa innowacyjne urządzenie do cięcia drewna? To banalnie proste. Do wnętrza urządzenia należy włożyć drewniany materiał, a łuparka w parę chwil poszatkuje go na mniejsze kawałki. Podsumowując łuparka do drewna to rewelacyjne urządzenie dla osób starszych oraz dla tych, którzy nie mogą wykonywać intensywnych aktywności.

Rodzaje łuparek do drewna

Elektryczna – tego typu urządzenie sprawdzi się dla mniejszych ogródków, najlepiej o mocy 230 V. Sprzęt o takiej mocy można podłączyć do kontaktu, a jego praca podczas cięcia drewna nie będzie słyszalna nawet dla najbliższych sąsiadów zza płotu.