Teatr Polski to jedno z bardziej znanych miejsc kulturalnych, które powinien odwiedzić każdy fan kultury wysokiej. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba posiadać bilet, który umożliwia uczestniczenie w danym wydarzeniu. Na szczęście, pomimo swojej długiej historii, placówka ta daje możliwość zakupu biletów na wiele różnych sposobów.

Zainteresowanie rozmaitymi wydarzeniami kulturalnymi w stolicy jest znacznie większe niż w innych miastach, dlatego też Teatr Polski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ludzi młodych, stanowiących obecnie większość spośród wszystkich odwiedzających teatr. Sprawdźmy, gdzie i w jaki sposób można wygodnie kupić bilet.

teatr polski w poznaniuKasy otwarte na formy płatności

Obecnie kupować bilety stacjonarnie można w trzech różnych kasach, z czego jedna jest kasą główna, obejmującą wszystkie dostępne spektakle. To oznacza, że w wygodny sposób można tam nabyć bilet niezależnie od tego, gdzie ma się odbywać dane wydarzenie. Warto wiedzieć, że kasa ta jest otwarta przez cały tydzień, zaś reszta kas, położonych przy dwóch salach – Dużej Scenie i Scenie Kameralnej – oferuje swoje usługi dopiero przed rozpoczęciem spektaklu, zwykle na godzinę przed nim. Wygodne jest jednak to, że bez problemu można kupić bilety zarówno za gotówkę, czyli w sposób dość standardowy, jak również przy płatności kartą – czy przelewem albo przekazem pocztowym. Ta różnrodoność sprawia, że Teatr Polski przyciąga osoby o najróżniejszych przyzwyczajeniach i metodach obracania swoimi funduszami.

Online, ale z dopłatą

Istnieje również wygodna możliwość kupienia biletów online. W tej chwili Teatr Polski oferuje bilety i wejściówki na organizowane przez siebie spektakle w dwóch portalach, z czego jeden ma dostęp do pełnej oferty przez stronę internetową samego teatru. To sprawia, że budzi zaufanie internautów. Co jednak istotne, do każdej opłaty za bilet pobierana jest dodatkowo opłata manipulacyjna, dlatego rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku osób mieszkających daleko, ale nie tych, dla których taniej będzie po prostu pójść po bilet do kasy Teatru Polskiego. W drugim z serwisów bilety dostępne są na zewnętrznym portalu i jedynie na wybrane wydarzenia.

Wygodna rezerwacja

Co istotne, zwłaszcza dla większych grup zorganizowanych, istnieje również możliwość prostej rezerwacji biletów na dany spektakl. Można takiej rezerwacji dokonywać osobiście w kasie Teatru Polskiego, ale również telefonicznie czy za pomocą adresu mailowego. Dzięki temu wygoda korzystania z oferty jest jeszcze większa niż dotychczas, bo płatność za bilety w przypadku rezerwacji jest nieco odłożona w czasie – i ustalana na konkretny termin.