Wyjeżdżając na biwak musimy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przedmioty. Wśród nich znaleźć się powinien ciepły śpiwór, konserwy, odpowiednie ubranie oraz przede wszystkim namiot turystyczny. Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów namiotów, każdy z nich przeznaczony jest na inne wyprawy i posiada inne funkcje. Ważne jest to, byśmy dobierali właściwy namiot do warunków pogodowych oraz miejsca, w które się udajemy. Oto kilka rodzajów namiotów, które mogą się przydać każdemu z nas.

Namioty ekspedycyjne

Jest to grupa namiotów turystycznych, która cechuje się wytrzymałością oraz odpornością na wodę. Dzięki trwałości namiot ten jest odpowiedni do trudnych warunków. Wybierając się w góry możemy zdecydować się właśnie na ten model. Posiadają one takie elementy jak wentylacja, fartuch śnieżny, wzmocniony stelaż oraz aluminiowe szpilki. Dzięki temu, namioty te są przystosowane nawet do śniegu. Ich cechą charakterystyczną są jaskrawe kolory, dzięki czemu ich widoczność jest bardzo dobra.

namioty turystyczne

Namioty wędkarskie oraz plażowe

Te nieco różnią się od ekspedycyjnych. Namioty turystyczne, które wykorzystujemy jadąc na ryby, czy nocując na plaży są stosunkowo małe oraz jednopowłokowe. Są one zupełnie pozbawione jednej ściany, co sprawia, że wszystko przez nie dokładnie widać. W odpowiedni sposób chronią one przed słońcem, wiatrem oraz piaskiem.

Namioty biwakowe

Są to tradycyjne namioty turystyczne, które wykorzystywane są na polach namiotowych. Są one bardzo lekkie, łatwe w rozkładaniu oraz składaniu. Są one także niewielkie oraz odporne na wodę. W odpowiedni sposób odprowadzają powietrze, dzięki czemu są niezwykle komfortowe. Bardzo często posiadają przedsionki, czy dodatkowe pomieszczenia. Ze względu na ich lekkość, są wykonywane z delikatniejszych materiałów. Sprawia to, że nie są one tak trwałe, jak np. namioty ekspedycyjne.

Namioty rodzinne

Ten rodzaj namiotów wydaje się być największy. Są one przeznaczone do większej liczby osób, a więc są one też wyższe i również posiadają przedsionki i inne pomieszczenia dodatkowe. Namioty turystyczne rodzinne produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są trwałe, wodoodporne. Ich konstrukcja jest w miarę prosta, a rozłożenie tego namiotu nie sprawia większych problemów. Namioty te posiadają odpowiednią wentylację, a także dodatkowe folie ochronne, które wykorzystać można w razie niepogody. Innymi elementami namiotów rodzinnych są także okna oraz osobne pomieszczenia. Mogą tam się znaleźć nawet osobne sypialnie.

Jeżeli poszukujesz któryś z powyższych rodzajów namiotów, koniecznie zapoznaj się z ofertą tego sklepu.