Tkaniny drukowane świetnie nadają się do szycia tornistrów, nerek, śpiworków, worków lub chociażby kurtek! Sprawdzą się także jako tkaniny do ogrodu, jak i do wykonywania wielu innych produktów. Znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i użytku indywidualnym. W związku z tym, co powinniśmy wiedzieć na temat tego typu tkanin? Jakie mają one właściwości?

Popularne tkaniny

Do wyboru mamy różnorodne tkaniny: nansuk, satyna, perkal, chino lub ryps. Lecz co ważne, wszelkie są bawełniane, co jest naprawdę istotną kwestią. Bawełna świetnie przepuszcza bowiem powietrze, jest niezwykle wytrzymała i łatwo się ją pierze.

Co wyróżnia takie tkaniny?

Jakie są tkaniny drukowane?Duży wybór tkanin drukowanych powoduje, iż klienci mogą realizować własne krawieckie plany bez żadnych zastrzeżeń. Należałoby sięgać po rozwiązania, jakie oferuje wiele sklepów z takimi tkaninami. Wyróżniają się one doskonałą odpornością na zniszczenia techniczne oraz niepodatnością na przetarcia, odpowiednią elastycznością oraz sprężystością. Ponadto są przyjemne w dotyku, posiadają warstwę poliuretanową, która ma wartości hydrofobowe. Charakteryzują się mocnym odcieniem, jaki nie płowieje pod wpływem słońca i łatwością w zachowaniu w czystości.

Zastosowanie tkanin drukowanych

Tkaniny drukowane mają duże znaczenie w sektorze tekstylnym i tapicerskim. Pośród tkanin wzorzystych przeważnie można napotkać żakard, bawełnę lub minky. Wzory kwiatowe lub roślinne sprawdzą się zwłaszcza na kobiecych oraz dziewczęcych sukniach, bluzkach, topach lub spódniczkach. Gdy wybierzecie tkaninę z dodatkiem elastanu, ubranie będzie się mniej gniotło. Na letnie suknie poleca się zwłaszcza kwiatowe tkaniny z bawełny, jaka jest produktem przewiewnym. Z tkanin możemy zrobić także pościel, legowiska dla zwierząt, torby, tornistry lub odmienne dodatki materiałowe.

Tkaniny obiciowe drukowane

Wygląd pomieszczenia i elementy ich architektury mają duży wpływ zarówno na generalne nastawienie osób będących w ich otoczeniu, jak również na uczucia estetyczne. Estetykę nadmienionych elementów można polepszyć wykorzystując rozmaitego typu produkty upiększające. Jednym spośród takich rozwiązań są tkaniny drukowane obiciowe. Tkaniny obiciowe drukowane mają doskonałą wartość estetyczną. Ich barwa zawiera się w całkowitej palecie przeważnie stosowanych odcieni. Także dzięki ciekawemu wzornictwu możliwe jest przystosowanie tychże produktów do zindywidualizowanych potrzeb.