Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął wakacyjne warsztaty dla dzieci. Uczniowie szkół podstawowych mają możliwość wzięcia udziału w ciekawych kursach. W tym tygodniu zaczynamy naukę malarstwa oraz lekcje gry na gitarze w Poznaniu. Dzieci otrzymały wszystkie potrzebne materiały, które zostały podarowane przez naszych fundatorów. Warsztaty prowadzone są przez naszych najlepszych instruktorów.

Od poniedziałku do środy w naszym ośrodku zawita Pani Mariola Nowakowska, malarka i nauczycielka plastyki w jednej z Poznańskich szkół podstawowych. Przygotowała dla naszych uczniów warsztaty perspektywy, cieni oraz kontrastów. We wtorek, dzieci wybiorą się wraz z Panią Mariolą nad Wartę, gdzie będą malować krajobraz Ostrowa Tumskiego. Są to niezwykle kreatywne zajęcia, które pod okiem instruktora, mogą przynieść niespodziewane efekty. Natomiast w środę uczniowie spędzą dzień w Muzeum Narodowym, gdzie Pani Mariola będzie dzieciom przedstawiać historie obrazów.

lekcje gry na gitarze w PoznaniuW czwartek rozpoczynamy lekcje gry na gitarze w Poznaniu, w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczniowie będą przebywać pod czujnym okiem Pana Marka Andrzejewskiego, nauczyciela muzyki i gitarzysty The Krolls. Dzieci mają okazję nauczyć się podstaw gry na gitarze, a także wezmą udział w Ciuchcia Fest Malta, gdzie wystąpią zespoły takie jak Arka Noego oraz Tomcio Rock. Koncert odbędzie się w piątkowe przedpołudnie, a później uczniowie spotkają się z gitarzystami obu kapel, gdzie otrzymają wskazówki, jak grać rozpocząć swoją przygodę z gitarą. Przewidziano również wspólne jedzenie pizzy, a organizator ufundował dla wszystkich ogromny tort w kształcie gitary. Na wydarzenie zapraszamy również rodziców, którzy wraz z pociechami, mogą wziąć udział w warsztatach. W sobotę, dzieciaki odwiedzą z Panem Markiem sklep muzyczny, w którym dowiedzą się, jakie są rodzaje gitar, oraz jak należy stroić instrument. Po powrocie do Miejskiego Ośrodka Kultury, przygotowaliśmy losowanie nagród. Troje dzieci, które wygrają, otrzymają od nas gitary, ufundowane przez sklep Riff, oraz możliwość bezpłatnego uczestnictwa w lekcjach gry na gitarze w Poznaniu w Akademii Pana Marka.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki, przygotowaliśmy dla Was o wiele więcej niespodzianek w ramach tych warsztatów. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która zadba o bezpieczeństwo pociech. Jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść, by wziąć udział w półkoloniach, jest zakup czterech biletów ulgowych na komunikację miejską. Miejski Ośrodek Kultury w Poznaniu, zadbał również o obiady dla dzieci, oraz o napoje w te upalne dni.

Zapisy trwają do 20.07, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury, a wtedy otrzymają Państwo słodki upominek dla swojej pociechy. Do zobaczenia w MOK!

Jeśli jednak nie zdążysz zapisać się do MOKU, masz jeszcze wiele innych możliwości nauki gry na gitarze w Poznaniu -  http://www.swiatgitary.com.pl/