Błyszczący lakier to podstawowy wyróżnik każdego zadbanego auta. Niestety lakier z biegiem lat traci swój naturalny blask, na jego powierzchni pojawiają się drobne rysy i lekkie ubytki. Czasem są one spowodowane przez delikatne otarcia, innym razem przez uderzenie kamieni uciekających spod kół mijających nas samochodów. By zatuszować tego typu niedoskonałości i nadać starej powłoce lakierniczej większej głębi kolorów, warto sięgnąć po specjalistyczny wosk samochodowy koloryzujący. Wystarczy wybrać wosk w kolorze zbliżonym do oryginalnego koloru lakieru, nałożyć go na całą powierzchnię samochodowej karoserii, a następnie dokładnie ją wypolerować. Po zakończeniu tego typu zabiegu kolor lakieru powinien stać się bardziej intensywny, a cały samochód bardziej błyszczący. Szeroki wybór wosków znajdą Państwo w sklepie internetowym http://autochemia.pl/pol_m_Kosmetyki-samochodowe_Woskowanie-samochodu_Woski-i-kredki-koloryzujace-437.html

Po koloryzujący wosk samochodowy sięgamy zatem zawsze wtedy, gdy chcemy wydobyć głębię oryginalnego koloru lakieru, zatuszować drobne niedoskonałości na powłoce lakierniczej, nabłyszczyć auto i zabezpieczyć je przed brudem i kurzem. Zawoskowana karoseria jest bardziej odporna na zabrudzenia, lepiej spływa po niej woda i łatwiej się ją czyści. Oczywiście jednorazowo nałożony wosk samochodowy koloryzujący nie zapewni nam trwałego efektu nabłyszczenia i ochrony lakieru, dlatego zabieg woskowania należy co pewien czas powtarzać. A jak zrobić to w prawidłowy sposób?

Przed woskowaniem auto należy dokładnie umyć i osuszyć. Warto również wstępnie zabezpieczyć wszystkie elementy plastikowe specjalnym preparatem ochronnym, dzięki któremu usunięcie przypadkowo nałożonego na nie wosku nie sprawi nam większego problemu. Wosk koloryzujący nakładanym równomiernie na lakier i lekko go w niego wcieramy. Po odczekaniu kilku minut dokładnie polerujemy, dla uzyskania wyraźnego efektu nabłyszczenia. Co ważne, wosk samochodowy koloryzujący nigdy nie powinien być nakładany na nagrzaną karoserię, dlatego zabieg woskowania i polerowania najlepiej wykonać w miejscu przynajmniej częściowo zacienionym. Dzięki temu na powierzchni lakieru nie pojawią się nieestetyczne smugi i przebarwienia.