Dbając o odpowiednie przygotowanie swojego motocyklu do jazdy nie można zapominać o przedniej szybie, która pełni wiele funkcji związanych zarówno z kwestiami ochronnymi, jak i estetycznymi. Dlaczego jest to tak istotne i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Jakie wiążą się z tym korzyści?

szyby Givi

Przede wszystkim jest to element zapewniający bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Choć sformułowanie "poczuć wiatr we włosach" brzmi kusząco i kojarzy nam się pozytywnie, to motocykliści szybko dojrzewają do wniosków, iż w praktyce wygląda to nieco inaczej. Głowa i tak zabezpieczona jest kaskiem, a tymczasem chłodne podmuchy lądują wprost na twarzy kierującego. W szczególnie wietrzne dni lub przy większych prędkościach powoduje to poczucie sporego dyskomfortu i potęguje również zmęczenie u kierowcy. Jeszcze gorzej jest w przypadku opadów deszczu, bowiem może to ograniczać pole widzenia, a z tego już prosta droga do wypadku i nieszczęścia. By temu zapobiec przydadzą się zatem szyby Givi, które dzięki swojej renomie gwarantują odpowiednią jakość wykonania. Oprócz warunków atmosferycznych chronią przy okazji przed owadami, które mogłyby wylądować na naszej twarzy lub co gorsza wpaść do oczu. Mniej oczywistym, choć niewątpliwe sporym atutem tego rozwiązania jest też fakt, że szyby Givi nadadzą pojazdowi charakteru i poprawią wygląd całej maszyny, by nie powstawało odczucie, iż czegoś w niej brakuje.

Czym kierować się przy wyborze?

Na rynku dostępne są warianty dedykowane do konkretnego modelu oraz uniwersalne, które można zamontować praktycznie do każdego urządzenia. Zwykle lepiej postawić na to pierwsze rozwiązanie, bowiem szyba będzie skrojona pod daną maszynę i dzięki temu sam montaż będzie też niezwykle prosty. Dwa podstawowe kryteria przy podejmowaniu decyzji to wysokość oraz kolor. Szyba nie powinna być zbyt niska, bowiem nie chroni wtedy przed wiatrem, lecz zbyt wysoka można z kolei utrudniać widoczność w przypadku zanieczyszczenia lub zamazania, więc przyjmuje się, iż optymalnie powinna się kończyć mniej więcej na poziomie nosa siedzącego kierowcy. Oprócz tego szyby Givi dostępne są w opcji przezroczystej lub przyciemnionej - tutaj decyzja jest już mocno indywidualna i uzależniona od tego w jakich porach roku oraz warunkach wyruszamy w podróże jednośladem. Można je znaleźć tutaj https://www.motoakcesoria.com.pl/pol_m_Szyby-Givi-155335.html Zawsze można też kupić oba modele i z przyciemnionych szyb korzystać latem, a wiosną czy jesienią postawić na wariant bezbarwny. Ciekawym udogodnieniem mogą być też poszerzone szyby Givi, które poza twarzą chronią przed wiatrem także ręce prowadzącego.