Len jest materiałem znanym wszystkim od bardzo dawna. Posiada on wiele zalet, dlatego też wykorzystywany jest do produkcji odzieży oraz tekstyliów. W naszym domach najczęściej goszczą obrusy lniane. Zalet związanych z posiadaniem takich obrusów jest wiele. Oto kilka z nich.

Materiał

Len ma bardzo dobre właściwości, które sprawiają, że tak często go wybieramy. Jest to niezwykle trwała tkanina. Nie niszczy się podczas prania i jest łatwa w utrzymaniu. Obrusy lniane można prać w pralce, po wypraniu schną bardzo szybko i nie zatrzymują wilgoci.

[caption id="attachment_569" align="alignright" width="300"]obrus lniany Biały obrus lniany[/caption]

Ponadto, len nie wchłania brudu, więc długo możemy z niego korzystać. Warto również podkreślić, że len jest materiałem naturalnym, a więc nieszkodliwym dla alergików. Len nie zatrzymuje kurzy oraz pyłu, co sprawia, że jest bardzo bezpieczny. Obecnie wielu ludzi decyduje się na kupno obrusów lnianych, ponieważ należą one do najbardziej ekologicznych tekstyliów.

Wielość oraz kolorów

Kolejną zaletą obrusów wykonanych z lnu, jest możliwość nakładania na nie różnych kolorów oraz wzorów. Wzory, które widnieją na lnianych obrusach mogą tworzyć piękne kompozycje, które urozmaicają wnętrze. Każdy może wybrać taki obrus, który najbardziej będzie mu odpowiadał, a także pasował do reszty mieszkania. Sam obrus może stać się wspaniałą dekoracją, która ożywia oraz powoduje, że wnętrze staje się oryginalne i niezwykle stylowe. Warto wybierać obrusy lniane, ponieważ mogą one nadać wnętrzu odświętnego charakteru, a także są bardzo modne.