Jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych wnętrz są stylowe świeczniki. Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych propozycji, dlatego trudno nam nieraz wybrać odpowiedni do stylu naszego mieszkania. Warto poznać kilka ich rodzajów.

Klasyczne

Wśród najbardziej tradycyjnych modeli z całą pewnością znajdują się mosiężne, szklane oraz żeliwne świeczniki. Najlepiej prezentują się one w mieszkaniach urządzonych w stylu tradycyjnym. Zawsze robią one duże wrażenie, świetnie wyglądają jako dekoracja kominków.

Wiszące

Zwisające świeczniki w postaci lampionów są bardzo romantyczne oraz niezwykle praktyczne. Powieszone w ogrodzie rozświetlać mogą stoły nawet nocą. Poza tym, tworzą wyjątkowa atmosferę. Są one najczęściej małe i wykonane ze szkła oraz drewna lub metalu. Mieszczą w sobie małe świeczki.

Słoiki

Prosty i tani sposób na świeczniki, to właśnie wykorzystanie starych słoików. Pomalowane, ozdobione koronkami oraz wstążkami zdobią stoły imprez urządzonych w stylu boho. Idealnie sprawdzają się także podczas letnich spotkań w ogrodzie, czy plenerze. Więcej na temat świeczników do domu dowiesz się na Birdsoflove.pl.

Szklane butelki

Wśród ciekawych świeczników znajdują się także szklane, puste butelki. Te znów pasują do stylu romantycznego, boho oraz vintage. Należy jednak uważać, aby świeczki z nich nie wypadły. Powinny one być głęboko osadzone w szyjkach od butelek. Świeczniki i inne dekoracje do domu znajdziesz na Birdsoflove.pl.