Największe zalety metalowych regałów to przede wszystkim duża wytrzymałość i trwałość, prostota konstrukcji i wynikająca z niej łatwość montażu. Metalowe regały do magazynu, sklepu czy garażu to także stosunkowo niska cena, możliwość szybkiego dostosowania produktu do przeznaczenia i rozmiarów konkretnego pomieszczenia, duża swoboda w regulacji wysokości ustawienia półek oraz duży wybór półek o różnym poziomie nośności (udźwigu). Wszystkie powyższe cechy wpływają na atrakcyjność tego typu konstrukcji i wiele możliwości ich zastosowań.

Regały nie tylko do magazynu

regały do magazynuRegały metalowe najczęściej wykorzystuje się do składowania różnego rodzaju przedmiotów w magazynach, warsztatach, garażach, piwnicach czy sklepach. Takie konstrukcje wykorzystywane są również do składowania dokumentów w archiwach lub książek w bibliotekach. Ich największa zaleta, czyli wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że idealnie sprawdzają się w roli regałów w magazynach i różnego rodzaju zakładach produkcyjnych. Trudno je zniszczyć, a w razie potrzeby łatwo wyczyścić, rozkręcić i przenieść w inne miejsce. Dla przykładu regały do magazynu lub sklepu zajmującego się sprzedażą produktów spożywczych, muszą być odporne na działanie wilgoci i łatwe w czyszczeniu. W tej roli produkty o metalowej konstrukcji sprawdzają się wręcz idealnie. Oczywiście ich minusem może być mniej estetyczny wygląd, ale ma to mniejsze znaczenie, jeśli takie regały ustawione są na zapleczu sklepu lub w magazynie, gdzie nie widzą ich klienci.

Metalowe regały do magazynu, sklepu, hurtowni, zakładu produkcyjnego lub warsztatu to takie same konstrukcje jak regały metalowe wykorzystywane do zagospodarowania piwnicy, strychu, garażu lub domowej spiżarni. W obu przypadkach są to proste metalowe konstrukcje, wykorzystujące zwykle jeden z dwóch popularnych sposobów montażu półek – sposób na wcisk lub na śruby, oferujące możliwość regulacji wysokości położenia półek, praktycznie zawsze wyposażone w systemem pozwalający na przytwierdzenie regału do ściany, co jest niezbędne dla zapewnienia stabilności całej konstrukcji.