Zielona herbata staje się dodatkiem do codziennych schematów żywieniowych, który z roku na rok wybiera coraz więcej osób. Aktywny tryb życia przestał być jedynie ładnie brzmiącym sloganem – dbamy o siebie bardziej, mając lepszą świadomość, co jemy i pijemy. Wszystkich toksyn, jakie przyjmujemy na co dzień wyeliminować się nie da, jednak ich przyjmowanie można skutecznie ograniczyć. Zielona herbata działa oczyszczająco dla organizmu oraz wspomaga go w codziennej, efektywniejszej pracy. Nie dziwi wtedy, że zielona herbata z każdym rokiem zyskuje coraz więcej pasjonatów.

Herbata Sencha, czyli to co najlepsze

Zielona herbata jest napojem szczególnie rozpowszechnionym w Japonii, wśród jej różnorodnych rodzajów wyjątkowym wzięciem odznacza się herbata Sencha. Jej wyjątkowy smak, aromat oraz pozytywny wpływ dla organizmu sprawia, że szybko przekroczyła ona granice kraju kwitnącej wiśni i stała się bardzo popularna w Europie. Herbata Sencha różni się nie tylko smakiem, ale również wyglądem on innych azjatyckich zielonych herbat. Dzieje się tak dlatego, że liście Senchy zbierane są w lato i od razu poddawane obróbce. Używa się do tego pary wodnej w efekcie liście zwijają się w drobne igły, które są następnie suszone. Dzięki temu zielona herbata Sencha zyskuje zarówno na barwie, jak i mocy smaku. Sencha jest bardzo bogatym źródłem katechiny. Katechina wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, poziomu cukru oraz cholesterolu, ma również działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne. Właściwości te są zbawienne dla każdego intensywnie żyjącego człowieka. Zaburzenia ciśnienia, cukrzyca oraz zawyżony cholesterol to jedne z najczęstszych bolączek, z którymi musi borykać się współczesny człowiek. Zdrowy tryb życia, regularne ćwiczenia i ogólne dbanie o siebie mają na celu zniwelowanie negatywnych skutków powyższych dolegliwości – zielona herbata Sencha może bardzo w tym pomóc.

Herbata Sencha dla aktywnych

Zielona herbata może pomóc szybciej osiągnąć swoje cele treningowe. Wielu rozpoczyna swoją przygodę ze sportem by polepszyć swoją sylwetkę i pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Herbata Sencha pomaga wyregulować przemianę materii w efekcie chudnie się szybciej bez negatywnych skutków dla organizmu. Zielona herbata, jako dodatek do codziennej diety to optymalny pomysł, który przynosi zarówno krótko, jak i długofalowe korzyści. Sama zielona herbata Sencha nie tylko reguluje pracę organizmu, również chroni go oraz dodaj energii. Zielona herbata jest często wybierana, jako alternatywa dla kawy. Tam gdzie kawa szybko dodaje energii, to po pewnym czasie efekt mija, a człowiek może czuć się bardziej rozbitym niż wcześniej. Zielona herbata dodaje energii stopniowo, zastrzyk energetyczny filiżanki zielonego naparu jest porównywalny z „małą czarną”, jednak zielona herbata razem z energią niesie wiele dodatkowych korzyści. Picie jednej filiżanki zielonej herbaty dziennie jest w stanie szybko przynieść zauważalne oraz odczuwalne zmiany w samopoczuciu. Będziemy bardziej zrelaksowani oraz pozytywnie nastawieni do mierzenia się z wyzwaniami każdego nowego dnia. Planując wprowadzić zdrowe zmiany w swoim życiu, nie trzeba wywracać go do góry nogami. Rozpoczęcie dnia od filiżanki zielonej herbaty będzie dobrym punktem wyjścia do dalszych (ewentualnych) zmian.