Pastuch elektryczny na zwierzęta to rozwiązanie, które jest stosowane na bardzo szeroką skalę w rolnictwie, uprawach i hodowlach. Jest bo bowiem jedyna i najbardziej słuszna metoda, która pozwala na zabezpieczenie upraw, zwierząt i określonych terenów przed nieproszonymi gośćmi czy też ucieczkami i niebezpiecznymi sytuacjami. Właściwe wykonanie pastucha elektrycznego ma ogromne znaczenie dla jego późniejszego funkcjonowania. Otóż nie tylko zastosowanie wszystkich niezbędnych elementów takich jak słupki, taśma czy izolatory do pastucha, ale także prawidłowe ich użycie wpływa na skuteczność danego pastucha. O czym, więc warto pamiętać? O tym poniżej.

Tworzenia pastucha krok po kroku

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest dobór odpowiednich elementów pastucha, które są dostosowane do konkretnych zwierząt. Otóż na rynku dostępne są aktualnie pastuchy na dzikie zwierzęta, bydło czy owce hodowlane, psy czy małe gryzonie. Możliwości jest wiele, dlatego aby pastuch mógł spełniać swoją role w stu procentach należy zastosować odpowiednie materiały takie jak choćby konkretne modele izolatorów do pastucha. Po zakupieniu potrzebnych produktów można przejść do wykonywania ogrodzenia. Najpierw należy przygotować teren, który powinien być w miarę możliwości płaski i gładki.

Następnie można zająć się w wbijaniem słupków, których wysokość musi być dostosowana właśnie do rodzaju zwierząt, przed którymi ma chronić pastuch. Po wbiciu wszystkich słupków należy zamocować na nich izolatory do pastucha, a później można już rozwijać drut, linę czy taśmę. Należy tutaj pamiętać, że takie izolatory powinny być dostosowane do konkretnego rodzaju pastucha. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje izolatorów do pastucha na przykład do drewna czy też metalu. Linę lub drut, która przewodzić ma prąd elektryczny należy oczywiście naciągnąć. Ostatnim krokiem jest montaż odgromnika, a następnie połączenia go z elektryzatorem oraz bolcem uziemiającym.

Jakich błędów unikać?

Podczas wykonywania pastucha elektrycznego nierzadko dochodzi do popełniania pewnych błędów, które skutkują nieprawidłowym działaniem całej instalacji. Dobrym przykładem jest częste stosowanie nietrwałych i lichych elementów takich jak chociażby izolatory do pastucha. Co więcej wiele osób wykonuje takie izolatory samodzielnie co jest również bardzo niekorzystne. Stosowanie niedopasowanych linek, drutów czy taśm, a także złej wysokości słupków również skutkować będzie nietrwałością ogrodzenia czy też niedziałaniem pastucha. Stąd też należy przykuwać bardzo dużą uwagę do właściwego dopasowania elementów.

Izolatory do pastucha dostępne na https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Izolatory-294.html.