Jasełka to cieszące się dużą popularnością widowiska o Bożym Narodzeniu, w których najczęściej uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczające do pierwszych klas szkoły podstawowej. Tego typu widowiska w sposób ścisły związane są z religią chrześcijańską, ale nie zawsze są to widowiska wystawiane przez lokalne parafie. Bardzo często organizatorem jasełek są przedszkola, szkoły czy domy kultury. Ostatecznie widowiska bożonarodzeniowe to część tradycji i jawy sygnał tego, że zbliżają się święta, na które z wielkim utęsknieniem wyczekuje większość osób dorosłych i dzieci.

skrzydła anioła

Odpowiednie akcesoria do przebrania

Dzieci na ogół bardzo chętnie uczestniczą w tego typu przedstawieniach. Dla rodziców, jasełka mogą stanowić jednak nie lada wyzwanie organizacyjne. Przygotowanie charakterystycznego stroju dla dziecka może być pewnym problemem, zwłaszcza jeśli do jego zorganizowania zabierzemy się zbyt późno. Oczywiście takie stroje mogą zostać wykonane ręcznie. Ewentualnie możemy dokupić do nich niektóre charakterystycznych i trudne do samodzielnego przygotowania elementy. Gdy dziecko ma grać aniołka, wystarczy zainwestować w odpowiednio wymodelowane skrzydła anioła. Gdy dziecko ma zagrać jedno ze zwierzątek obecnych przy narodzinach Jezusa, kłopot z przygotowaniem stroju może być jednak znacznie większy. Tak czy inaczej część gotowych strojów tj. wspomniane wcześniej skrzydła anioła, kompletny strój pasterza czy jednego z trzech króli, znaleźć można w wyspecjalizowanych sklepach zajmujących się dystrybucją akcesoriów bożonarodzeniowych lub w wypożyczalni kostiumów karnawałowych. Naturalnie takie stroje wykonać również ręcznie.

Strój dla dziecka

Do samodzielnego wykonania konkretnego stroju potrzebować będziemy przede wszystkim odpowiedniego konceptu – warto poszperać w Internecie, by znaleźć odpowiedni wzór do przygotowania takiego stroju. Poza tym przydadzą nam się większe i mniejsze fragmenty różnych materiałów, najlepiej o zróżnicowanej fakturze, a także dodatkowe akcesoria, których samodzielne wykonanie może być jednak kłopotliwe. Najlepszym przykładem takich trudnych do samodzielnego wykonania dodatków mogą być wspomniane już wcześniej skrzydła anioła. Gotowy przedmiot tego typu jest stosunkowo tani i może być wykorzystany przez dziecko wielokrotnie. Co ciekawe, tego typu skrzydła mogą być wykorzystane również do wielu innych stylizacji. Z takich anielskich skrzydeł korzystać można podczas zabaw karnawałowych czy zabaw szkolnych, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Lepiej zainwestować w produkt lepszej jakości, z którego będzie można skorzystać wielokrotnie, niż w przedmiot kiepskiej jakości, który rozsypie się po jednym dniu jego użytkowania.