schody drewniane zabiegowe 2Drewno to jeden z najchętniej wybieranych przez projektantów i architektów materiał do konstrukcji schodów. Dlaczego? Powodów jest bardzo dużo! Duży udział w budowaniu tej popularności odgrywają właściwości drzewa – niezwykle szlachetne, urokliwe, a przy tym atrakcyjne finansowo. To dlatego schody drewniane zabiegowe prezentują się tak elegancko i zarazem przytulnie. Nie ulega wątpliwości, że drewno, nawet w najbardziej wysublimowanej, awangardowej postaci, zawsze pozostanie bliskie z naturą. Ten ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego materiał decyduje o stylowym charakterze urządzanego wnętrza.

Czym charakteryzują się schody zabiegowe?

Schody drewniane zabiegowe

charakteryzują się zmieniającym kształtem stopni w miejscu ich zgięcia, dzięki czemu możliwe okazuje się ich dopasowanie do różnych wymiarów pomieszczenia. W formie nowoczesnej, minimalistycznej projektowane są bez spoczników. W klasycznej odmianie, a także wtedy, gdy mieszkanie zajmują osoby starsze, niepełnosprawne lub dzieci – ze spocznikami, gdyż ułatwiają one wchodzenie i schodzenie.

Zalety schodów zabiegowych

Uniwersalność zastosowania oraz praktyczny charakter – to niekwestionowane atuty drewnianych zabiegowych schodów, o których przekonało się już wielu właścicieli domków jednorodzinnych. Drewno bowiem jest nie tylko funkcjonalnym materiałem, gwarantującym długie i bezproblemowe użytkowanie, ale również szalenie atrakcyjnym wizualnie. Jeśli zatem poszukujemy stylowego projektu do swojego domu, drewniane schody stanowią w tym przypadku najlepszą propozycję.