Oryginalne dodatki do wnętrza podkreślają jego charakter, a także doskonale oddają zainteresowania właściciela i jego gust. To właśnie wszystkie drobiazgi budują pewien klimat w pomieszczeniu i są jego dopełnieniem.

Niektóre przedmioty są ponadczasowe i sprawdzają się w niemal każdej stylistyce. Można do nich zaliczyć wszystkie dodatki, które nawiązują do klasycyzmu oraz kolonializmu. Fotele, które wyglądają niczym wyjęte z epoki Ludwika IVX, ozdobne, rzeźbione ramy do obrazów, czy urocze toaletki odnajdą się zarówno we wnętrzach o stonowanej i nieco klasycznej architekturze, ale będą również świetnym przełamaniem i elementem kontrastującym w pomieszczeniach nowoczesnych, modernistycznych.

Wiele modnych obecnie elementów wyposażenia wnętrz nawiązuje swoim wyglądem do stylu retro. Można tu wymienić choćby fotele stylizowane na lata pięćdziesiąte XX wieku. Modny jest także styl kolonialny, który jest dość rozpoznawalny i często wykorzystywany do budowania atmosfery wyjętej z tamtych lat. Jednym z bardzo charakterystycznych elementów wystroju są stare globusy z rzeźbionymi podstawami. Ich współczesne wersje to globobary, które imitują stare modele kuli ziemskiej. W globobarach zastosowano ciekawe rozwiązanie, które czyni z nich przedmiot wielofunkcyjny.

globobary

To nie tylko ruchoma mapa wszystkich kontynentów, na której są zaznaczone wszystkie najważniejsze punkty świata, ale również sprytny schowek. W globobarach można podnieść górną część (czyli półkulę północną), pod która znajduje się całkiem sporo miejsca do zagospodarowania przez ulubione butelki z trunkami. Kula globusa jest osadzona na rzeźbionej lub prostej podstawie, która świetnie współgra stylistycznie z cała resztą. U podstawy znajduje się z reguły niewielka półka, na której również można ustawiać przedmioty (szklanki, trunki, dodatki). Globobary to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć w salonie niewielki, ale nietuzinkowy barek. Mały barek świetnie sprawdzi się w czasie spotkań towarzyskich, w elegancki sposób rozwiąże problem trzymania butelek z trunkami przy stole (trzeba pamiętać, że stawianie butelek bezpośrednio na blacie stołu nie należy do nazbyt kulturalnych- dopuszczalne jest postawienie jednej butelki).

Globobar to świetny dodatek do wszystkich wnętrz utrzymanych w stylu kolonialnym, a także rustykalnym, który odnosi się w dużej mierze do natury i naturalnego drewna. Sprawdzi się również w otoczeniu mebli o nowoczesnym, modernistycznym rysie, które często potrzebują dodatkowego ożywienia formy. Globobary Zoffoli odzwierciedlają dawne globusy, szczegółowo naśladują swoje pierwowzory i stanowią stylowe dopełnienie wnętrz.