Niewątpliwie niektórzy z rodziców decydując się na zakup bujaka dla dzieci sugerują się głównie renomą danego producenta. Czasem jednak warto dać szansę mniej znanemu producentowi, albowiem każdy z tych, którzy dziś są znani - też musiał jakoś zaczynać. A zaczynając mógł raczej - początkowo - jedynie marzyć o rozpoznawalności danej marki. I potem dopiero to marzenie się ziściło. Skoncentrujmy się jednakże na tym, czym w ogóle sugerować się przy wyborze bujaka dla dziecka. Na jakie kryteria wyboru warto zwrócić szczególną uwagę?

Bez wątpienia ważkim kryterium przy wyborze tejże zabawki jest dopuszczalna waga. Chodzi tu oczywiście o wartość maksymalną, jaka powinna być podana przez producenta. Ta informacja pozwoli nam w przybliżeniu ustalić jak długo zabawka będzie w stanie posłużyć dziecku.

baby-772453_640Istotna jest również tak zwana blokada kołysania. Albowiem, mimo że bujak służy - jak sama nazwa wskazuje - do bujania, to i tak czasem można go użyć - wedle upodobań - jako fotelika (przykładowo: w trakcie karmienia dziecka). Jednakże takie użycie bujaka jest możliwe tylko wtedy, kiedy producent zapewnił nam możliwość tzw. ustabilizowania poprzez blokadę kołysania właśnie.

Nie bez znaczenia są również zabawki, a raczej cały pałąk z zabawkami. Ważne, by był on stabilny. Optymalnie jest też, kiedy zabawki są różnorodne. Po co w bujaki zabawki? Aby było ciekawiej, gdy samo kołysanie zacznie dziecku nadto powszednieć.

Innym jeszcze kryterium wyboru są pasy bezpieczeństwa. Wszyscy bowiem wiemy jak ruchliwe i nieprzewidywalne potrafią być dzieci. A w przypadku kołysania, o nieszczęśliwy splot wydarzeń już całkiem nietrudno. Dlatego też pasy są elementem tzw. wyposażenia koniecznego. Zwróćmy uwagę na jakość ich wykonania.