Codziennie widzimy wiele rodzajów samochodów, poczynając od klasycznych sedanów, a kończąc na autach sportowych bądź SUV-ach. Współcześnie stosunkowo duża waga przywiązywana jest do wyglądu pojazdu. Z pewnością do jednych z ważniejszych czynników odpowiadających za wygląd można uznać felgi. Jedni wolą klasyczne, tańsze oraz łatwiejsze w naprawie felgi stalowe, drudzy wolą zainwestować w felgi aluminiowe, które poprawiają bezpieczeństwo na drodze oraz prezentują się znacznie lepiej.

[caption id="attachment_424" align="alignleft" width="259"]Felgi Dobre felgi mogą dodać uroku Twojemu autu.[/caption]

Bezpieczeństwo i wygląd idą ze sobą w parze

Jako jedną z zalet felg aluminiowych możemy uznać bezpieczeństwo. Konkretniej, budowa tych felg jest przystosowana do lepszego przepływu powietrza znajdującego się wokół bębnów oraz tarcz hamulcowych. Co za tym idzie, cały układ hamulcowy jest bardziej energicznie chłodzony, a znajdujące się w nim elementy zdecydowanie wolniej się zużywają. Z kolei przekłada się to na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, wypadałoby tutaj postawić przy felgach aluminiowych duży plus. Następną i przeważnie najczęstszą przyczyną, dlaczego coraz częściej sięgamy po takowe felgi jest wygląd. Pozwalają one na przystosowanie wyglądu samochodu do naszych wewnętrznych preferencji, w zależności czy chcemy, aby auto wyglądało bardziej sportowo bądź elegancko. Jeśli nie masz czasu, możesz zamówić felgi przez internet, na przykład na: https://felgeo.pl/ 

Wytrzymałość i ciężar

Mogłoby się wydawać, że felgi aluminiowe mogą być znacznie cięższe od stalowych. Nic bardziej mylnego, w większości przypadków ilość kilogramów jest podobna, a nawet potocznie zwane "alusy", które wytwarzane są przez nową technologię Flow-Forming pozwalają na jeszcze lżejsze felgi. Wiele osób twierdzi, że felgi aluminiowe częściej ulegają korozji, lecz jeżeli postawimy na dobrych producentów, nie powinniśmy specjalnie się tym przejmować.

Podsumowując, coraz więcej ludzi sięga właśnie po felgi aluminiowe, zapewniając swojemu pojazdowi lepszy wygląd, jak i również pożądane bezpieczeństwo. Mimo większej ceny, jaką musimy wydać za felgi aluminiowe, zwiastują dobrą gwarancję i zadowolenie z użytkowania.