Wiosna to czas wzmożonej pracy w ogrodzie i warto odpowiednio się do niej przygotować. Jeśli posiadasz już komplet podstawowych narzędzi niezbędnych do zaopiekowania się swoim ogrodem, potrzebować będziesz jeszcze nasion, cebulek lub sadzonek roślin, które chcesz w nim nasadzić. Poza tym możesz zaopatrzyć się również w dodatkowe akcesoria, takie jak rękawice robocze, odzież i obuwie przystosowane do prac ogrodowych czy w czapkę z daszkiem, która osłoni Cię od wiatru i słońca.

Jakich narzędzi możesz potrzebować?

Osoby, które wciąż kompletują podstawowy zestaw narzędziowy umożliwiający samodzielną realizację większości prac pielęgnacyjno-konserwacyjnych w ogrodzie, powinny zapoznać się z wiosenną ofertą sklepów ogrodniczych i ewentualnie uzupełnić swoje wyposażenie o nowe, specjalistyczne sprzęty. Takim pożytecznym sprzętem ogrodniczym mogą być opryskiwacze ciśnieniowe, nożyce elektryczne do przycinania krzewów, kosiarki do pielęgnacji trawy, wertykulatory czy zwykłe motyki.

Przydatne akcesoria ogrodnicze

grabienie w ogrodziePoza zestawem narzędzi ogrodniczych, do prac w ogrodzie przydadzą się również różnego rodzaju akcesoria. Doskonałym ich przykładem są rękawice robocze, które zabezpieczą dłonie przed zabrudzeniem, skaleczeniem czy zadrapaniem. Szukając odpowiednich rękawic roboczych do prac ogrodowych, warto rozważyć zakup co najmniej kilku ich różnych wersji. Do pracy z narzędziami, a także do ciężkich prac ogrodowych tj. skopanie ziemi, sadzenie roślin czy grabienie skoszonej trawy lub liści, najlepsze będą klasyczne rękawice robocze chroniące dłonie przed otarciami i odciskami. Do prac związanych z plewieniem czy nasadzaniem nowych roślin najlepsze będą rękawice robocze doskonale dopasowane do dłoni, na przykład mocne rękawice winylowe, gumowe czy lateksowe.

Przygotowując się do kolejnego sezonu ogrodniczego, warto zaopatrzyć się również w odpowiednią, a zatem wygodą i wytrzymałą odzież roboczą. Przydatne podczas prac ogrodowych będą także właściwie dobrane buty. Ciekawym wyborem na lato mogą być przewiewne klapki wykonane z winylu lub elastycznego tworzywa sztucznego, a także klasyczne obuwie gumowe, takie jak ocieplane gumowce.