Gdy chodzi o niezwykle popularne imprezy i dostępne na nie bilety, Opener z pewnością można do nich zaliczyć. Festiwal ten od wielu lat przez wiele osób zaliczany jest do grona imprez prestiżowych i niektórzy nie wyobrażają sobie roku bez uczestnictwa w nim. Oczywiście aby można było pojechać na festiwal należy się zaopatrzyć w bilety. Opener, chociaż jest imprezą na której może się bawić wiele osób, to i tak co roku odczuwa deficyt biletów, gdyż zainteresowanych jest o wiele więcej niż dostępnych w sprzedaży biletów.

Dzisiaj zazwyczaj bez problemu można je kupić za pośrednictwem Internetu. Jednak na ten moment czeka bardzo wiele osób i jeżeli ktoś chce mieć pewność, że uda mu się nabyć bilety na Opener, powinien je kupić w momencie, kiedy tylko wejdą do sprzedaży. Bywa tak, że w ciągu kilku dni nie ma już dostępnych biletów i dlatego ci którym uda się je zakupić mogą śmiało nazywać siebie szczęśliwcami. Niektórzy mają jednak do końca nadzieję, ze uda się im zdobyć bilety na ten festiwal.

Bywa bowiem że ktoś pomimo tego iż uda mu się kupić te bilety nie jest w stanie pojechać na tą imprezę. Wtedy aby nie stracić pieniędzy takie osoby wystawiają bilety na sprzedaż najczęściej w Internecie. Zainteresowanie nimi jest ogromne i zdarza się, że jeżeli bilety zostaną wystawione na sprzedaż w formie licytacji ich cena końcowa jest znacznie wyższa od tej jaką klienci musieli zapłacić za bilety w serwisach zajmujących się ich sprzedażą, oczywiście w momencie, kiedy jeszcze były one dostępne.